Enkele decennia na de aanleg van grootschalige aanleg van riolering (1950-1970) kwam er een Praktijkrichtlijn voor aanleg en beheer (NPR, 1984) en in de jaren 90 een Leidraad Riolering. Infiltratievoorzieningen leggen we aan sinds de jaren ’80. Het wordt dus hoog tijd voor een soort praktijkrichtlijn/leidraad waarin we als sector de beschikbare kennis, ervaringen en generieke knelpunten en oplossingen samenbrengen. Daarnaast stellen we ons de vraag: waar willen we over 30 jaar staan met ons hemelwaterbeheer en welke stappen moeten we nemen om daar te komen?
Nieuws
Denk mee in het focusprogramma Duurzaam infiltreren
- Publicatiedatum
- 05 juli 2024

Met het focusprogramma Duurzaam infiltreren geeft Stichting RIONED de sector een impuls om tot robuust hemelwaterbeheer te komen.
Maandag 17 juni j.l. is in het kader van het focusprogramma een belangrijke eerste stap gezet. Vertegenwoordigers van gemeenten en ondersteunende marktpartijen hebben gebrainstormd over behoeften, vormen, knelpunten en oplossingen. Dit zijn de belangrijkste wensen:
- Duidelijker beleid, regelgeving en implementatie
Op allerlei plekken worden ervaringen opgedaan en zijn ‘goede voorbeelden’ opgezet. Er is de wens om dit met elkaar te delen en zo te komen tot meer eenduidigheid en een kwaliteitsimpuls. - Toetsingskader voor de waterkwaliteit
Er is een behoefte aan een toetsingskader voor de waterkwaliteit van infiltrerend hemelwater. Daarnaast is meer duidelijkheid over de invloed van (langdurige) infiltratie op de grondwaterkwaliteit en -kwantiteit gewenst. - Verbetering van databeheer
Betere standaarden en applicaties maken betere registratie, beheer en functioneren van infiltratievoorzieningen mogelijk. - Meten en delen van kennis
Door goede metingen structureel uit te voeren wordt er meer inzicht verkregen in het functioneren van hemelwatervoorzieningen Het is de wens om resultaten landelijk te delen, daarvoor moet er op een gelijkwaardige manier gemeten worden. - Inzicht in duurzaamheid en levensduur
Door meer inzicht in de duurzaamheid en levensduur van infiltratievoorzieningen moet meer duidelijkheid komen over duurzaam materiaalgebruik en hoelang een voorziening – bij normale omstandigheden – goed blijft functioneren.
Hoe nu verder?
Wil je meepraten over bovenstaande onderwerpen? Laat het ons weten. Alle kennis en praktijkervaring zijn belangrijk om van dit focusprogramma Duurzaam infiltreren en de beoogde producten een succes te maken. Laat vooral ook weten waar je tegenaan loopt, dan kijken we hoe we u verder kunnen helpen.
Stuur een e-mail naar projectleider Marleen Arntz (Stichting RIONED).
Deel artikel
