(laatst gewijzigd 16 januari 2013)
Denkt u er over om bij de samenwerking in uw regio een kenniscoach te betrekken? Overleg dan met de coördinator bij Stichting RIONED, Gert Dekker, tel. 0318-631111 of mail hem. Op zijn persoonlijke pagina stelt hij zich aan u voor.
‘De kenniscoach kent de sector én het veranderingsproces’, dat is de titel van een artikel over de kenniscoaches in Waterkracht, een gezamenlijke uitgave over samenwerken in de waterketen van VNG, UvW en VEWIN. Lees het artikel hier.
De kenniscoaches die eind mei jl. door Stichting RIONED zijn benoemd, hebben ruime ervaring in de afvalwaterketen, zowel inhoudelijk als procesmatig. Op hun persoonlijke webpagina's stellen zij zich aan u voor:
Zie het overzicht in de Factsheet kenniscoaches.
Het programma van de kenniscoaches is vraaggestuurd. Dat betekent dat een regio van samenwerkende partijen zelf bepaalt of een kenniscoach wordt ingezet. Een kenniscoach geeft een impuls aan de regionale samenwerking door verhelderende vragen te stellen, ideeën aan te dragen, feedback te geven en te verbinden. Een kenniscoach is een katalysator en geen adviseur. Alle kenniscoaches werken zelf bij één van de partijen van het bestuursakkoord water. Op basis van vraag en situatie kiest de regio zelf uit enkele voorgedragen personen de kenniscoach die het beste past.
Meer informatie over de kenniscoaches staat in de brochure Kenniscoaches: wie, wat en hoe?
(13.02.12) Gemeenten en waterschappen zijn in de vorm van een ledenbrief door VNG en UvW geïnformeerd over het programma van de kenniscoaches. In de brief wijzen VNG en UvW de leden op de mogelijkheid van de inzet van een kenniscoach bij de uitwerking van de afspraken van het bestuursakkoord water. VNG-ledenbrief en UvW-ledenbrief.